Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości (https://ekrs.ms.gov.pl/) pojawiła się możliwość pobrania odpisu pełnego KRS przedsiębiorców. Na mocy art. 4 ust. 4aa ustawy o KRS wydruki te mają moc zrównaną z mocą dokumentów wydawanych przez Centralną Informację Krajowego Rejestru Sądowego i nie wymagają podpisu ani pieczęci.

Możliwość uzyskiwania odpisów pełnych (obok odpisów aktualnych) wynika z nowelizacji ustawy o KRS dokonanej ustawą z dnia 26.01.2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 398), która weszła w życie w dniu 15.03.2018 r.

By pobrać wydruk odpowiadający odpisowi pełnemu należy postępować tak jak dotychczas, przy czym teraz istnieje wybór pomiędzy opcją „Pobierz wydruk informacji pełnych” oraz „Pobierz wydruk informacji aktualnych” i oczywiście „Powrót do listy”.

Autorem wpisu jest radca prawny Konrad Oleszczuk.

1 KOMENTARZ

  1. Odpis pobrany z Internetu ma zastosowanie w Polsce. Możliwość jaką udostępniło MS jest bardzo dobre i rozwiązuje masę wcześniejszych kłopotów. Natomiast do obrotu za granicą potrzebna będzie wersja tradycyjna. Tylko wtedy możliwa jest legalizacja i uzyskanie np. klauzuli Apostille. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ